20. 3. 2014

Film podle knižní předlohy...


Pán prstenů: Společenstvo prstenu 


Režie: Peter Jackson
Předloha: John Ronald Reuel Tolkien (kniha)
Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
Kamera: Andrew Lesnie Hudba: Howard Shore
Hrají: Elijah Wood, Ian McKellen, Noel Appleby, Viggo Mortensen, Sean Astin, Cate Blanchett, Sean Bean, Liv Tyler, John Rhys-Davies, Billy Boyd, Dominic Monaghan, Orlando Bloom, Christopher Lee, Hugo Weaving, Ian Holm, Marton Csokas, Craig Parker, Andy Serkis, Ian Mune, Lawrence Makoare, Harry Sinclair, Elizabeth Moody, Peter Jackson, Bill Johnson, Billy Jackson, Bret McKenzie, Sala Baker, Alan Howard, Shane Rangi, Sabine Crossen

Shrnutí děje: Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Bude muset během svého putování prokázat, že moc přátelství a individuální odvahy dokáže úspěšně čelit i těm nejničivějším silám temnoty. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem. Ten touží za každou cenu získat prsten, protože je pro něj zdrojem neomezené moci, jedině s jeho pomocí se mu může podařit zotročit lid Středozemě a stát se jeho neomezeným pánem. Ve snaze čelit Sauronovým temným plánům, se musí Frodo spojit se několika dalšími bytostmi. Vytvoří s nimi takzvané Společenstvo složené z jeho přátel, čaroděje, elfa, trpaslíka a dalších pomocníků, se kterými se vydá na cestu na jejímž konci doufají, že se jim podaří prsten jednou provždy zničit. Jejich cesta však prokáže, že nejenom magické prsteny, ale také sounáležitost všech živých bytostí mohou dokázat netušené věci. Musí však čelit nejen nebezpečím, která na ně číhají na územích ovládaných Sauronem, ale i rozkladné moci samotného prstenu. "I ten nejmenší človíček může změnit chod budoucnosti."
Galadriel

Co na to MaKa: Myslím, že v dnešní době není nikdo, kdo by neslyšel o trilogii Pán prstenů. A jelikož už byl několikrát vysílán i v televizi, tak asi moc lidí, kteří film neviděli, nebude. Ovšem pokud náhodou přeci jen patříte, mezi ty, kteří ještě váhají, radím vám, jděte si film ihned pustit. Ještě teď si živě pamatuji, jak jsem byla v deváté třídě natěšená, když jsem si ho pouštěla poprvé. A byla jsem ohromená. Jelikož jsem četla knihu ještě před zhlédnutím filmu, kladla jsem na něj veliké nároky. A můžu říct, že jsem opravdu byla spokojená. Sice tam pár věcí chybělo, třeba velké zklamání pro mě bylo, že ve filmu chyběla postava Toma Bmbadila, těšila jsem se, až tam bude poskakovat a jak si s tím tvůrci filmu poradí. Ale chápu, že nejde dát do filmu vše, pokud se má vejít do určitého časového intervalu. 


Film i knihu určitě doporučuji, Pán prstenů je moje srdeční záležitost.


Trailer:

Katka

Zdroj
Informace: csfd.cz
Obrázky: skyrim.4fan.cz, niennacalwen.estranky.cz,  fanatik.webpark.cz, cinemabook1.wordpress.com
Video: yutube.com

16 komentářů:

 1. Miluji svět Středozemě :) ... Jsem velký fanda už od mala. Moje srdeční záležitost :)

  OdpovědětVymazat
 2. Miluji Středozem a Pán Prstenů je naprosto fantastický film, i když knihám se samozřejmě nevyrovná. :) Na těch filmech jsem vyrůstala, takže jsou mezi mými nejoblíbenější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mám knihy radši, přeci jen vlastní fantazie je nejlepší :-)

   Vymazat
 3. Ano náš Tom Bombadil mi ve filmu také chybí společně se Zlatěnkou. Co se ale dát dělat, i tak v prodloužené verzi filmu je opravdu mnoho a všechny tři filmy jsou nádherně natočeny. :-) Pán prstenů je moje srdcovka stejně jako Hobit, bohužel ne film, ten se mi moc nelíbil. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, byla to skvělá práce.. Přiznám se, že Hobita jsem ještě neviděla, ale jsem na něj moc zvědavá..

   Vymazat
 4. Nevím co se mi líbí víc, jestli film nebo kniha :) Stejně tak jako nedokážu označit nejoblíbenější postavu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já knihám vždycky trochu nadržuji :-D.. No teď když nad tím tak přemýšlím, tak jí tady taky vlastně nemám, mám ráda víc postav najednou :-D

   Vymazat
 5. taky má srdcová záležitost :-) jako obvykle u mě - nejprve jsem viděla filmy a pak četla knihy, ale tentokrát mi to ani nevadilo. navíc myslím, že Pán prstenů je jedno z těch NEJLEPŠÍCH filmových převedení knihy na filmové plátno. kdyby aspoň z poloviny takhle dopadly ty další filmy na jiné knihy, to by bylo :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano s tím souhlasím, také se mi zpracování knihy ve filmu líbí :-).. Teď se v brzké době chystám na Percyho Jacksona ve filmu, tak jsem zvědavá :-)

   Vymazat
  2. tak u Percyho stejná situace :D zase jsem viděla filmy, ale ještě nečetla knihy :D ale jednou to napravím. jinak se mi oba filmy moc líbily. Logan Lerman hraje Percyho opravdu skvěle ;-)

   Vymazat
  3. Já dočetla Percyho první díl včera a teď lituji že jsem ho nezačala číst už dřív :-D.. Zítra dopoledne sem na něj hodím recenzi, tak se pak můžeš podívat, o co přicházíš :-D.. Taky myslím, že mě film nezklame :-)

   Vymazat
 6. Já jsem Pána prstenů moc nemusela :/ :), ale asi jsem byla na to ještě malá :D, protože když jsem tomu dala asi před půl rokem znovu šanci, tak mě to tak neskutečně chytlo, že se stal jeden z nejlepších filmů co jsme kdy viděla :), a ráda na něj pořád koukám :)).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je možné, že jsi to dřív nepochopila :-).. jsem ráda, že jsi mu dala druhou šanci :-)

   Vymazat
  2. To mě taky napadlo :D, a nebo to bude tím že já moc nemusím film kde se zabijí :D :D. Já jsem sama ráda :).

   Vymazat