13. 2. 2014

Koukám, koukáš, koukáme...

Ve stručnosti:

Seriál americké stanice MTV, jehož producentem (a scénáristou některých dílů) je Jeff Davis. Seriál zakládá na filmu se stejným názvem z roku 1985. Hlavním hrdinou je Scott McCall (hraje ho Tyler Posey). Scott chodí na střední školu, což není nic nenormálního. Ovšem jednou v noci se náhodně připlete k vyšetřování vraždy mladé dívky, která je nalezena v lese, přičemž je pokousán vlkodlakem. Scott to nedá znát, a pokouší se zapadnou zpět do normálního života středoškoláka. Ovšem na střední škole není snadné něco skrýt, a obzvlášť ne takovéto velké tajemství. Naštěstí má hlavní hrdina velmi dobrého přítele Stiles Stilinskiho (hraje ho Dylan O’Brien), který mu pomáhá se všemi problémy. Aby toho nebylo málo, do poklidného městečka přichází další vlkodlak, Derek Hale (hraje ho Tyler Hoechlin)… Hlavní představitelé (obsahuje spoilery): 
Scott McCall (Tyler Posey) - Hlavní hrdina Teen Wolf, středoškolák, kterému se po jednom kousnutí výrazně změní život. Stiles Stillinski (Dylan O'Brian) - Nejlepší přítel hlavního hrdiny, který i přes svou bojácnou povahu vždy pomůže. Derek Hale (Tyler Hoechlin)- Záhadná Alfa (alfa samec – vedoucí smečky). Jeho záměry i plány jsou nejisté a co je jeho cíle nikdo neví. Má sarkastické poznámky, které ne vždy někoho potěší. Allison Argent (Crystal Reed) - Dcera lovce vlkodlaků, zamilovaná do hlavního hrdiny, vlkodlaka. Její rodina není s jejich vztahem spokojena, ale přes všechny zákazy si k sobě vždy najsou cestu. Lydia Martin (Holand Roden) - Za hloupým, namyšleným zevnějškem se skrývá chytrá a talentovaná dívka. Po pár dílech zjistíme, že Lydia není tak obyčejná jak se zdá, je to snad skrytý talent? Jackson Whittemore (Colton Haynes) - Kapitán lakrosového týmu, postupně se s vývojem seriálu stává nejen Scottovým nepřítelem, ale taky nebezpečným protivníkem. Po 2. sérii postava odejde. Dr. Alan Deaton (Seth Gilliam) - Deaton je záhadný veterinář na beaconhillské veterinární klinice a Scottův šéf. Veterinář ví mnohem více, než by měl a později prozradí, že kromě pracování se zvířaty také pracuje s vlkodlaky a jinými nadpřirozenými bytostmi. Peter Hale (Ian Bohen) - Derekův strýc a hlavní protivník v první sérii. Postupem času se stává Derekovým rádcem, ale jeho úmysly jsou zatím skryty. Další postavy: Isaac Lahey, Erica Reyes, Chris Argent, Bobby Finstock, šerif Stillinski, Vernon Boyd, Mellisa McCall, Danny. Vedlejší postavy (postavy přidané postupem času): hráči lakrosového týmu, dvojčata Ethan a Aiden, Kali, Ennis, Deucalion.

Co na to MaKa: 


Teen Wolf jsme začaly sledovat na doporučení z jedné facebookové skupiny. U první série jsme si musely zvyknout na zvláštní proměnu vlkodlaků, přeci jen je trochu neobvyklá, a docela jsme se u toho nasmály. Ale pokud do toho půjdete a pustíte si první díl, věřte, že to za to stojí a nevypínejte to kvůli kotletám, které by našim vlčkům mohl závidět i Elvis Presley. Už od začátku jsme si oblíbily všechny hlavní postavy. Ze Scotta se stává při každé nové sérii větší fešák a pořád čekáme, co z něj bude. Derek a ty jeho oči, no o vypracovaném těle ani nemluvím. Tady samozřejmě nemůžu opomenout, že v první sérii nás duo Derek a Stiles bavilo nejvíc. Stiles je prostě skvělý, vím, že Mája by tu na něj pěla ódy na dvě A4. Stiles je bavič a věčný smolař, tátu má omotaného kolem prstu, je skvělý kamarád a není díl, kdy byste se díky němu nezasmáli a to nejednou. Allison je milá, no aspoň do té doby, než se začne ohánět lukem. A Lydia je prostě Lydia, ze začátku nic moc, ale postupem času si jí každý musí oblíbit. Postavy jsou tu dost často rozervané. Kdo je v prvním díle přítel, může být v polovině série nepřítel a na konci zase přítel. To se mi líbí, že mě seriál pořád nutí přemýšlet. První série byla taková spíš seznamovací a záhad nebylo tolik, ovšem s každou další sérií je děj propracovanější. V druhé sérii se záhady na sebe pořád nabalovaly, nikde žádné rozuzlení a poslední díly shlédnete s "otevřenou pusou". Teď jsme něco málo za polovinou třetí série a ani pořádně nemůžu popsat, jaké pocity ve mě Teen Wolf zanechal. Třetí série je víc hororová, plná efektů a ty konce? Za ty bych vraždila. Skončí díl a já se najednou přistihnu, jak třesu notebookem. Protože takový konec být prostě nemůže. 


Shrnutí: 
Seriál určitě doporučuji, ale jen na vlastní nebezpečí, je totiž silně návykový.

Trailer:Hodnocení:                                 9/10

                                                                                                                                Katka

Zdroj 
Ve stručnosti: www.teen-wolf.eu 
Hlavní představitelé: cs.wikipedia.org
Foto: fanart.tv/series/175001/teen-wolf-2011, blog.zap2it.com, haveuheard.net
Trailer: www.youtube.com 

4 komentáře:

 1. Teen Wolf je jeden z nejlepších a nejchytlavějších seriálů. Má děj a je napínavý a chytlavý po všechny série. Ne jako PLL, kde už mi přijde že neví koho s kým a co s čím, takže vymýšlejí hrozný kraviny, jen aby natočili další díl... Podobně je to u mě i s VD...
  Doporučuju ještě mrknout na Arrow a potom i The Originals, pokud Původní už ovšem díky VD nesledujete :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano a ta poslední série byla opravdu skvělá a ten konec velmi nečekaný.. Jo jo PLL a VD jsme zatím nedokoukaly :-D.. Ale Arrow i The Originals sledujeme,oba seriály super a teď se ještě těším na Prvních sto, ale chci si nejdřív přečíst knihu..

   Vymazat
 2. jo o te silne navykovosti se meli zminit driv.. zrovna se chystam koukat na s04e07 :D je to uzasny serial..:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu hodně návykové :-D, my zatím viděly jen první díl čtvrté série, ale tento týden se chystáme zbylé díly dokoukat, máme absťák :-D

   Vymazat