12. 12. 2014

Jak to vidím já...

Sherrilyn Kenyonová – Noční rozkoše


Originální název: Night Pleasures
Série: Noční dravec
Díl v sérii: 2
Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 344
Rok vydání v Čr: 2014

Anotace: Možná vypadá jako upír, ale jeho cílem je chránit lidi, ne pít jejich krev. Za dva tisíce let nenašel Kyrián Thrácký nikoho, kdo by v něm vzbudil touhu získat zpět svou duši a stát se znovu člověkem - dokud nepotkal Amandu. A když se ti dva štvou ulicemi New Orleansu, aby polapili smrtelně nebezpečného nepřítele, bojují také za to, aby dokázali uvěřit v pravou lásku a společnou budoucnost.
Kyrián Thrácký je dnes již jen řeckou legendou. Ovšem málokdo tuší, že tento muž nespočinul v pokoji. Je tomu právě naopak, pod jménem Hunter se již dva tisíce let pohybuje mezi námi a pomáhá chránit lidstvo proti nočním tvorům. Kdysi byl mučen, zlomen a zabit, a to vše kvůli jedné ženě. Jaký je to ovšem paradox, když je vystaven zkoušce, při níž musí ochránit a naučit se důvěřovat až hypnoticky krásné Amandě Deverauxové. Ale nejen on musí projít změnou. Překrásná, ale i prudérní a upjatá Amanda brzy zjišťuje, že se jí nafoukaný lovec dostal pod kůži. Oba se snaží odolat touze a ani jeden netuší, že spojení jim bylo souzeno. Získá Kyrián svou duši zpět, anebo ho nepřítel zabije spolu s Amandou?
 
Pro sílu Áresovu, tělo a tvář Adonise a smyslné dary Afroditiny po něm toužily všechny ženy, jež ho spatřily. Chtěly ho mít jen pro sebe a snily o tom, že hrdý válečník, jehož doteky prý dokázaly přivést ženu až na práh ráje, bude patřit právě jim.              Str. 7

Sherrilyn Kenyonová je pseudonym americké autorky Kinley MacGregor, jež píše převážně knihy z období středověku, anebo paranormální romance. Napsala již přes 40 knih, jichž se prodalo na 14 milionů kusů po celém světě. Nejvíce se proslavila sérií Dark Hunter, která se – stejně jako autorka sama – stala ikonou již zmiňovaného žánru paranormální romance.

Noční rozkoše jsou dráždivou knihou, kde nechybí vtip, napětí, láska, přátelství, ale ani nenávist, zášť a zloba. Svět nočních lovců je plný řeckých bohů, kteří se pletou do záležitostí lidí. Z těchto bohů nás nejvíce zajímá Artemis, protože jen díky ní vznikají noční lovci, ona je jejich stvořitelkou a paní. Vše v tomto světě má svůj řád a každý má své místo. Lovci jsou upíři bez duše, kteří sice nesají krev, ale jsou rychlí a silní. Stojí proti daimónům, to jsou upíři, kteří zabíjejí lidi a kradou jim duše, aby sami mohli žít.

Postavy jsou vykreslené tak akorát pro doplnění příběhu. Hlavní hrdinové cítí touhu, ale i beznaděj. Ostatní postavy jsou ploché a více do hloubky je autorka nerozebírá, což u tohoto druhu literatury ani nikdo nečeká. Jde hlavně o zajímavý svět, o napětí a o erotické scény, jež jdou autorce opravdu bravurně.


Pokud máte rádi autorky jako je J. R. Ward a její Bratrstvo černé dýky nebo Alexandra Ivy a její Strážci věčnosti, tak jsou pro vás Noční lovci jasnou volbou. Čeká vás strhující příběh nabitý napětím a erotikou, ale nejde zde jen o samotný akt, který se v knize zase tak často nevyskytuje, jde o nenaplněnou touhu, jenž na vás dýchá z každé stránky. Noční lovce si zamilujete a jistě se budete těšit na další díl, jenž právě vyšel pod názvem Objetí noci.


Hodnocení          obálka 4/5              příběh 3/5
Katka
Recenze napsaná pro Fantasyknihy.eu.Zdroj
Anotace, obálka:
bux.cz
Obrázky: brazenbroadsbookbash.blogspot.com

4 komentáře:

 1. To se mi moc líbí :D tato kniha se mi líbí, zaujala mě a ta obálka se mi také líbí :)) připisuji ji na seznam knih :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kniha je opravdu povedená, hlavně vtipné scény jsou některé takové, že se neudržíš a vyprskneš smíchy :-D

   Vymazat
 2. Tuhle knihu jsem četla a dost jsem se u ní bavila, což mi připomíná, že bych se mohla pustit do dalších dílů :D.
  Jo a mimochodem, máš fakt dobře napsanou recenzi, klobouk dolů :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, také jsem se pobavila a na další díly se chystám co nejdříve :-).. Děkuji moc, jsem ráda, že se líbila :-)

   Vymazat