30. 7. 2014

Jak to vidím já - Počátek

Název: Počátek
Původní název: The Beginning
Autor: Ellen Schreiber
Série: Upíří polibky
Díl v sérii: 1.díl
Počet stran: 160
Nakladatelství: Zoner Press
Rok vydání v ČR: 2011
Anotace: Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností? Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké – nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově a okouzleně pozoruje staré strašidelné sídlo na kraji jejich městečka.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------
„Vsadím se, že jsi poznal spoustu skvělých holek, než jste se sem přestěhovali.“
„Říct ,skvělá holka‘, to je jedna věc. Ale holka, která tě uznává přesně takového, jaký jsi, to je něco úplně jiného. Toužím po něčem… trvalém.“
Trvalém? Jakože na věčnost? Ale to jsem se ho nemohla zeptat.
„Chci mít vztah, do kterého se konečně můžu zakousnout.“
Str. 99
------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Raven je dívka v teenagerském věku a celá se odlišuje od ostatních. Nosí vždy černé oblečení, vojenské boty a své rty potírá jak jinak, než černou rtěnkou. Když se jí ve školce ptali, čím chce být až vyroste, nezaváhala a řekla, že upírkou. To se s ní táhne až doposud. Nemá žádné přátele krom jedné kamarádky Becky, její mladší bratr Billy, neboli Ňouma jí leze krkem a kdysi hippies rodiče, se bohužel pro ni, stali usedlými maloměšťáky. Město Dullsville, kde Raven se svou rodinou žije, ji přímo ubíjí a není nic, co by jí zabavilo. Její hlavní náplní práce je dělat průšvihy, tropit trable školnímu nepříteli Travisovi a stále snít o tom, že jednoho dne se k nebi vznese jako netopýr. K velikému údivu se do města nastěhuje nová rodina. Jsou záhadní, stále v černém, nikdy nevychází ve dne a bydlí v nejstrašidelnějším domě, který toto malé městečko má. Fámy a klepy se šíří rychlostí blesku a Raven je celá nadšená, že snad konečně pozná svého vysněného černého prince, který si na ni pochutná. Ovšem je nová rodina vážně upíří a co když ano? Zvládne se nebojácná Raven vzdát všeho, jen aby si splnila svůj sen z dětství?


Série Upíří polibky jsou v knižním světě již řádku let. Humorný fantasy-román pro mladé se těšil veliké oblíbenosti a troufám si říci, že mladé dívky jsou z této série nadšené i dnes. Autorka Ellen Schreiber za pomocí vtipu vytvořila krátký, ale přesto zajímavý příběh, kde nechybí potíže tak obyčejné, jako jsou spory v rodině a hádky se spolužáky. Nechybí ani pořádná romance mezi Raven a Alexandrem, která dodává celému příběhu zajímavý podtext. Čtivě napsaný děj ubíhá před očima a snadný jazyk, kterým je kniha psána, zaručuje zábavu na jedno, či dvě odpoledne.

Hlavní hrdinka Raven byla vtipná, nebojácná a přesto, že já sama jsem na tento druh knih již "stará", vážně se mi líbil a nejen pro ten dech beroucí konec, si musím určitě přečíst další díl.

Knihu doporučuji především dívkám ve školních letech, jelikož to je dobrý začátek k oblibě fantasy žánru i třeba k samotnému čtení. 

Doporučení 3,5/5
Obálka 2/5

Knihu si můžete objednat v internetovém knihkupectví Arara.
Recenze napsána pro web fantasyknihy.eu.Mája2 komentáře:

  1. Já tuhle sérii neznám, ale vypadá to zajímavě. Jen ti upíři mě trošku štvou, protože jsou všude, ale zase by to mohlo být něco jiného.. :) Hezky napsaná recenze.

    OdpovědětVymazat