31. 7. 2014

Jak to vidím já - Krásná katastrofa

Název: Krásná katastrofa
Původní název: Beautiful Disaster
Autor: Jamie McGuire
Série: Beautiful
Díl v sérii: 1.díl
Počet stran: 373
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání v ČR: 2013

Anotace: Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje. On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------
„Travisi! Musíš tu sázku zrušit! Nemůžu chodit s Parkerem a současně žít u tebe. Vypadá to příšerně!“
„Tak přestaň chodit s Parkerem.“
Zamračila jsem se na něj. „V tom není problém, a ty to víš.“
„To je jediný důvod, proč se chceš odstěhovat? Kvůli tomu, co řeknou lidi?“
„Ano!“
Travis se podíval přes mou hlavu na studenty, kteří vstupovali do jídelny a vycházeli z ní. Uvažoval a já ztrácela trpělivost, za­tímco on se beze spěchu rozhodoval.
Nakonec se rozhodně vztyčil. „Ne.“
------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------


Nové město, nová škola, nový začátek. Dívka jménem Abby utíká od všeho zlého a nachází víru, že se vše v dobré obrátí a ona může začít úplně od začátku. Po boku své nejlepší kamarádky se jí daří velmi dobře a ještě o krapet lépe se cítí, když se seznámí s Travisem. Krasavec s prsty omotanými děvčaty. Zápasník na ilegálních turnajích a playboy. Pro klidnou, tichou, šedou myšku Abby, je to přesný opak toho, co v novém životě hledala. Ovšem člověk míní, život mění. A to Abby ještě neví, že láska k tomu nepravému, nebude její jediný problém. 
Minulost totiž přichází...Čtivě a poutavě napsaný příběh plný citů, zvratů a ustavičných vzdechů. I tak se dá popsat Krásná katastrofa.
Netuším, kde majitelka ranče, žena pravého kovboje a matka dvou dětí i několika zvířat, přišla na tak skvělý nápad, jako je tato kniha. Jamie McGuire nám dokázala, že psát umí. Její kniha se stala světovým bestsellerem a já dávám za pravdu všem, kdo se na tomto ocenění podíleli.

V příběhu máte rádi Abby, ještě možná raději její kamarádku Ameriku a milujete Travise. Dějová linie začíná sladkým poblouzněním Abby i čtenáře, vleče se přes temnost a strach z minulosti a dostáváme se zpět ke sladkému závěru, ovšem cesta tam dojít, je velmi trnitá. Krásná katastrofa má vše, co správný román pro ženy mít musí. Nechybí krásný chlapi, vtipní protagonisté, tajemství a ne vždy sladký vztah dvou hlavních hrdinů. Abby, která klame tělem a z šedé myšky se postupně stává zralá žena, znalá drsného života a Travis, kterého si čtenář ihned zařadí do škatulky sexsymbolů, což on i je, ale bouřlivá povaha, která ho ovládá, nám zajistí skvělé čtení plné všemožných emocí.
Vztah těchto dvou lidí je plný uvěřitelné lásky, ale jejich vzájemná osobitost, dodávají celému příběhu tu pravou šťávu.
Příjemně odpočinková kniha s hlubším podtextem napsána přesně pro nenáročného čtenáře. Příběh se mi velmi líbil a tuto knihu i samotnou spisovatelku zařazuji vysoko na pozici, pro mě vyhledávaných.
Krásná katastrofa ode mě dostává nálepku, kde se pyšní tím, že ji můžeme číst neustále dokola.

Knihu doporučuji každé ženě, protože tento titul se jistě zalíbí všem věkovým kategoriím.


Doporučení 5/5
Obálka 3,5/5


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství FortunaLibri.
Knihu si můžete objednat zde.


Mája
Zdroj: obálka + anotaceobr.1obr.2obr.3

12 komentářů:

 1. Souhlas tahle knížka je boží :3

  OdpovědětVymazat
 2. Na tuhle knížku se chystám už delší dobu a tahle tvoje recenze mě snad ještě více navnadila. Musím si ji brzo přečíst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc, vždy mě potěší, když má práce nese za sebou i výsledky.
   Po knize se určitě mrkni, protože je skvělá. :-)

   Vymazat
 3. Krásnu katastrofu zbožňujem. Strašne mám rada ten príbeh a štýl akým je napísaný. A jednoducho... Travis :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se vším s tebou souhlasím. A, jo, stačí napsat jen jedno slovo... Travis. :-D

   Vymazat
 4. Krásná katastrofa má moc krásnou obálku, která každého upoutá. Ale co jsem tak četla, tak ne všem se tato kniha líbí a názory se různí. Jsem ráda, že tobě se knížka líbila, já ji ještě nečetla, ale chci si na ni časem udělat svůj názor. Ale někteří čtenáři píšou, že je styl autorky zklamal, tak si nejsem jistá, co si o knize myslet. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radím si ji vážně přečíst, abys vážně sama věděla. :-)

   Vymazat
 5. Knihu mám doma a dneska jí začnu číst :)) Opět skvělá recenze :))

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlas.. ta kniha je prostě jak bible před spaním..:) Ale oproti tobě, byhc jí i tak pár věcí vytkla..

  Tvůj blog byl přidán do nové tabulky obsahující knižní blogy a weby. Pokud máš nějaké otázky či reklamaci, tak se ozvy. Jakékoli změny prosím hlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco málo ano, ale v konečné fázi je prostě dokonalá. :-)

   Děkujeme, vše je super. :-)

   Vymazat