23. 12. 2014

Filmový tip - Sedmý syn

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Kanada / Čína, 2014, 103 min
Režie: Sergej Bodrov
Předloha: Joseph Delaney (kniha)
Scénář: Charles Leavitt, Steven Knight, Matt Greenberg
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Jeff Bridges, Sam Claflin, Julianne Moore, Alicia Vikander, Ben Barnes, Kit Harington,Olivia Williams, Djimon Hounsou, Antje Traue, Gerard Plunkett, Timothy Webber, Isabelle Landry,Thai-Hoa LeTváří v tvář zlu naplň svůj osud

Síly dobra a zla odnepaměti svádějí válku o naši planetu. Příběh Sedmého syna se odehrává v dobách, kdy kladní hrdinové už skoro leželi na lopatkách a zoufale čekali na legendárního hrdinu, který by je spasil. Režisér Sergej Bodrov natočil film jako napínavé epické fantasy, v němž proti mečům, odvaze a odhodlání stojí mocná černá magie a armáda nestvůr.

Rytíř John Gregory (Jeff Bridges) byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic (Julianne Moore). Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward (Ben Barnes), jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná.

Režisér Sergej Bodrov si vydobyl renomé historickým dramatem Čingischán, ale producent Basil Iwanyk z Legendary Pictures na něj vsadil proto, aby evropský režisér vnesl do poněkud sterilního fantasy žánru jiný přístup. „O filmu jsme se bavili s mnoha režiséry, ale Sergej nás svým originálním přístupem dost ohromil. Především díky němu bude Sedmý syn v rámci svého žánru něčím skutečně výjimečným,“ říká Iwanyk.
Trailer:

Film má premiéru naplánovanou na 8.1. 2015, ale již dříve můžete očekávat recenzi na našem blogu.
Katka

8 komentářů:

 1. Tenhle film mě fakt dost zaujal, moc se těším, až ho sama uvidím. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Už jsem si všimla na vašem blogu, ale teď jak jsem si pustila trailer, tak mě to opravdu zaujalo. Určitě si to stáhnu :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také už se nemůžu dočkat, až film uvidím :-)..

   Vymazat
 3. nejak nevidim podle ktere knihy to je?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahojky, promiň, že mi reakce trvala tak dlouho.. Film je natočený podle knihy: Joseph Delaney - Revenge of the Witch (The Last Apprentice / Wardstone Chronicles #1)

   https://www.goodreads.com/book/show/298567.Revenge_of_the_Witch?ac=1

   Vymazat
 4. děkuji, viděla jsem ukázku na film v kině a nevypadalo to špatně, a jelikož čtu hlavně fantasy, tak mě to zajímalo, určitě mrknu na gr :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to právě taky hned hledala a mrzelo mě, když jsem viděla, kolik Delaneyho knih u nás nevyšlo..

   Vymazat