4. 9. 2014

Knižní výběr.. (4)

Více informací naleznete ZDE

Okouzlená nocí 

Šestnáctiletá Kate Mercierová žije poklidným, zcela normálním životem, dokud jí při nehodě nezemřou oba rodiče. Přestěhuje se i se starší sestrou do Paříže a před bolestí ze ztráty rodičů utíká do světa knih a pařížského umění. Pak ale potká Vincenta. Vzápětí však zjistí, že Vincent není obyčejný smrtelník, ale revenant – zvláštní bytost, jejímž údělem je bojovat proti zlým silám a nasazovat vlastní život pro záchranu lidstva. Kate se ocitá na osudové křižovatce – má se své lásky vzdát, nebo ji následovat? 

Co na to MaKa: Na knihu se chystám již dlouho, ale bohužel mě pořád odrazovala obálka. Ovšem teď jsem se konečně "pochlapila" a na knihu se dnes konečně vrhnu. :-) 
Legenda 

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu. 

Co na to MaKa: Knihu mám v plánu již od jejího vydání a snad se mi brzy poštěstí si ji přečíst, tato série je prý opravdu moc podařená. 
Mé sladké šestnácté století 

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? 

Co na to MaKa: Hlavní hrdinka mi občas připadala až moc naivní, ale jinak se mi kniha jako celek moc líbila a teď už se těším na druhý díl, který nedávno vyšel. 
Provinilé slasti 

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové. Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší zaměstnání oživovatelky Anity Blakeové je právě lov a exekuce odsouzených upírů. Co ale Anita udělá, když je žádána o pomoc při vyšetřování případu několika zavražděných upírů? Upíři jsou přece taky lidi. Nebo ne? Vítejte v St. Louis, ve městě lovců, oživovatelů, lykantropů, vúdú šamanů a lidí, kteří uvízli v síti upířích intrik. Co se skrývá za zavřenými dveřmi Církve věčného života, v podzemí Cirkusu prokletých nebo upířího nočního klubu Provinilé slasti? A když to někdo zjistí, o kolik bude jeho životnost delší než životnost mýdlové kachničky v proudu Missouri? 

Co na to MaKa: Který čtenář fantasy literatury by neznal lovkyni upírů Anitu Blake a její harém plný upírů a kožoměnců. I když je u nás momentálně vydáno už 15 dílů, stále ji máme rádi a jsme zvědaví, jak to vše skončí, ovšem na to si počkáme ještě hooodně dlouho. 
Erilian: Město čarodějů 

Erilian je mocné město, které řídí Velká rada čarodějů. Není jednoduché se stát jejím členem. Někteří se do Rady snaží dostat i za cenu zločinu. To ale hlavní hrdinka Kiara, vyrůstající u svého poručníka lorda Tesiana, zatím netuší. Stejně tak nezná pravdu o smrti svých rodičů... S Kiarou se setkáváme ve chvíli, kdy nastupuje na Univerzitu magických věd jako studentka prvního ročníku. Od tohoto okamžiku je konec bezstarostnému dětství. Do jejího života vstupuje láska, zklamání a nečekané odhalení vlastní minulosti. To vše za pomoci všudypřítomných kouzel. 

Co na to MaKa: Ačkoliv mám trochu problém s českými autory, tato kniha se mi moc líbila. Určitě se chci brzy pustit d druhého dílu a uznejte, nejsou ty obálky nádherné?

10 komentářů:

 1. Na knižku Mé sladké šestnácté století som počula pozitívne ohlasy, rada by som si ju prečítala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě přečti, moc se mi líbí, jak autorka dokázala pěkně popsat tu dobu, je to vážně kouzelné :-)

   Vymazat
 2. rozhodně Legenda by u mě vedla :-) úžasná kniha! už jsi četla Šampiona?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se právě na tuto sérii chystám a už se na ni moc těším :-)..

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Určitě musím, já vím :-), ty obálky jsou moc povedené :-)

   Vymazat
 4. U Legendy a Okouzlené nocí taky už delší dobu zaostávám a měla bych se jako ty "pochlapit". :D Okouzlená nocí sice nemá zas tak špatnou obálku - má své kouzlo -, ale preferuji originální... Co se týče Erilianu, druhý díl mi přišel lepší (vtipnější), i když, jak o sobě tvrdí hlavní hrdinka, klišoidní. Snad bude poslední díl s nejpovedenější obálkou nejlepší. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že jsem viděla i horší obálky, ale úplně mě nezaujala a jak říkáš ty, ta originální by byla mnohem lepší.. Tak teď se těším na ten druhý díl o to víc :-) a tady se i shodneme, také se mi nejvíc líbí obálka posledního dílu..

   Vymazat
 5. Legenda je super mam ju precitanu celu...odporucam a amy plum fakt obalka nic moc ale knizka je fajn :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po všech komentářích tady, se na ni těším ještě víc :-).. Jinak Okouzlená nocí jsem začala číst včera, potřebovala jsem jít spát dřív a jak to dopadlo? šla jsem spát ve dvě, když mi muž vytrhl po dvousté přečtené straně, knihu z ruky, nebýt toho, čtu do rána :-D je vážně úžasná :-))

   Vymazat