19. 8. 2014

Strašidelné YA léto s Jotou

S projektem Strašidelné léto s nakladatelstvím Jota hned navážeme tento týden na druhý díl série Sirotčinec slečny Peregrinové. Další velmi povedená kniha Ransoma Riggse se jmenuje Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město. Dnes Vás zatím jen seznámím s knihou a znova připomenu jejího autora.
ČÁST PRVNÍ


Autor knihy - Ransom Riggs
Ransom Riggs vyrostl na Floridě, ale nyní je jeho domovem kraj podivných dětí – Los Angeles. Byl odkojen duchařskými příběhy a britským humorem, což zřejmě vysvětluje, proč píše právě takové příběhy, jaké píše. Existuje nenulová možnost, že je právě teď u vás doma a pozoruje vás z úkrytu pod postelí. (Běžte to prověřit. Počkáme na vás.) Pokud ho nenajdete tam, můžete se s ním setkat prostřednictvím Twitteru @ransomriggs nebo na ransomriggs.com.Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město
Deset podivných dětí prchá před armádou obludných monster.


A pomoci jim může jen jediný člověk – jenže ten je uvězněn v těle ptáka.

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.


Sirotčinec slečny Peregrinové vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek.

První dojmy z knihy„Napínavé, dojemné a neskutečně zvláštní… Fotografie a text se dokonale doplňují a vytvářejí společně nezapomenutelný příběh.“

John Green, autor bestselleru Hvězdy nám nepřály


Katka2 komentáře:

  1. Už tyhle věty zní dost šíleně: Deset podivných dětí prchá před armádou obludných monster. A pomoci jim může jen jediný člověk – jenže ten je uvězněn v těle ptáka. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No ona ta kniha je dost šílená, ale skvěle šílená :-D

      Vymazat